Rate this post

Zrekonštruujte si svoju novú nehnuteľnosť tak, aby sa vám dobre bývalo

 

Každý z nás po presťahovaní sa do novej nehnuteľnosti chce, aby mal čo najmenej práce s prerábaním. Niekedy však, ak chceme ušetriť, musíme prekusnúť menšie opravy, ktoré sú nevyhnutné. Ak plánujete rekonštruovať svoju nehnuteľnosť, zrekonštruujte ju tak, aby sa vám v nej dobre bývalo.

Zrekonštruujte si svoju novú nehnuteľnosť t

Zlepšenie akustických podmienok

 

Nepočujete sa normálne, keď sa rozprávate? Keď pozeráte televízor, máte pocit, že sa vám zvuk v miestnosti „rozplýva“? Ak áno, pravdepodobne sa jedná o zlé akustické podmienky. Zlepšiť si ich ale môžete tým, že si najmete firmu, ktorá vám pomocou kvalitnejšej akustickej peny zlepší akustické podmienky. Problémom zlých akustických podmienok je nekvalitný materiál konštrukcie panelákových domov a viac presklených plôch.

V akom stave sú okná?

 

Blíži sa vykurovacie obdobie, kedy budete neustále kúriť. Ak nechcete, aby vám teplo unikalo mimo bytu, je potrebné skontrolovať si pri zariaďovaní kvalitu okien a najmä tesnení. Ak máte problémy s akustikou, pomôcť si môžete montážou kvalitnej akustickej peny. Ak vás ale trápia okná, dajte si pomerať tesnenia okien. Na Slovensku nájdete firmy, ktoré sa špecializujú na zistenie úniku tepla do exteriéru. Pomocou prístrojov dokážu zmerať, v akom stave sú tesnenia okien.

 Zrekonštruujte si svoju novú nehnuteľnosť t

Podlaha

 

Skôr, ako si do interiéru nehnuteľnosti donesiete nový nábytok, zvážte, či je potrebná výmena podlahy. Keď áno, nezabúdajte, že meniť podlahu by ste mali v celej domácnosti. Podlahová krytina musí byť jednotnej farby. Takto budú všetky miestnosti dokonale prepojené a domácnosť si opticky zväčšíte. Na výber máte z množstva podlahových krytín, no ak vám záleží na kvalite a cena nie je pre vás podstatná, siahajte po pravej drevenej podlahe.

Zrekonštruujte si svoju nehnuteľnosť tak, aby sa vám v nej dobre bývalo. Začnite predovšetkým takými vecami, ktoré potrebujete spraviť ešte skôr, ako si do domácnosti donesiete nový nábytok.