Rate this post

Najlepšie tablety – ak so sebou nechcete nosiť všade notebook, zvoľte jednoduchšiu alternatívu – tablet. Na trhu nájdete naozaj rôznorodé druhy tohto malého pomocníka. Na výber totiž to máte z rôznych veľkostí, z rôznych farieb a v neposlednom rade, máte na výber z obrovského množstva funkcií. Jeho užitočnosť a elegancia Vás jednoducho očarí. S tabletom máte po ruke filmy, hry, môžete si prezerať rôzne fotografie a videá, no poslúžiť Vám môže aj ako prenosný diár.

Najlepšie na tablete je jeho mobilita

Najlepšie tablety – tablet je vhodným spoločníkom na cesty – je malý a úzky a preto sa vojde do každej kabelky či ruksaka. Jeho ďalšou super výhodou je to, že ja ľahký – maximálne môže vážiť okolo 500 gramov. Čo sa týka  veľkosti – nájdete naozaj rôzne varianty. Kým na jednej strane nájdete 6 palcové tablety, na strane druhej sú aj o čosi väčšie – až 13 palcové tablety. Ak zvolíte predsa len menšiu variantu, bude sa Vám Vás tablet vládať ľahšie a jednoduchšie – iba jednou rukou. Nenadarmo sme vyššie spomínali, že je ideálnym spoločníkom na ceste, jeho rozmery totiž hovoria sami za seba!

tablet

Aký operačný systém zvoliť?

S tabletami je to podobne ako s mobilmi – operačné systémy poznáme tri a to: Android, iOS a Windows. U nás však najčastejšie nájdete tablety, ktoré zahŕňajú Android. Tablet s operačným systémom iOS sa nazýva iPad a radí sa k cenovo vyššej kategórii. Dokážete si ho však prepojiť v domácnosti s ďalšími produktmi od Apple.

Najlepšie tablety

Ďalšie dôležité parametre, na ktoré by ste mali prihladiť pri kúpe tabletu

  • výdrž batérie – tento parameter je veľmi dôležitý a na trhu je dostať aj tablety, ktorých batéria Vám poslúži až neuveriteľných 8-10hodín
  • pripojenie – wifi je základným pripojením, ktoré už dnešní tablety samozrejme zahŕňajú; dostupné sú aj také, ktoré podporujú 3G a pod.
  • konektory – kupujte taký tablet, ktorý ma vstup pre USB, lepšie tablety majú aj HDMI
  • výkon
  • displej

Používate tablet alebo aspoň máte tablet v domácnosti? Načo najčastejšie ho využívate? Podeľte sa s nami o Vašu skúsenosť!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.