Rate this post

Šiltovka už dávno nepatrí len do mužského či chlapčenského šatníka. Aj keď tento typ pokrývky hlavy nosievala práve mužská časť populácie, dnes tomu tak nie je. Teraz už neraz po ulici vidíte kráčať ženy a dievčatá, ktoré majú na hlave práve šiltovku. Šiltovka sa teda stáva čoraz viac aj bežným doplnkom ženského šatníka. Doba ide dopredu a preto už nie je všetko rovnaké ako kedysi. Ak však vyberiete „tú správnu“ šiltovku, budete pôsobiť zaujímavejšie a neraz aj si Vás okolie zapamätá aj vďaka šiltovke.

Šiltovka ako zdôraznenie ženskosti

Módne trendy postupujú dopredu neuveriteľnou rýchlosťou. Aj pri prehliadkach na mólach a aktuálnych trendoch môžete vidieť, že šiltovky dokážu byť sexi a elegantné zároveň.

šiltovka

Horúce novinky módy ako móda samotná sa rýchlo menia, no sú však kúsky, ktoré ostávajú tradičné. Zaradiť medzi ne môžeme aj práve šiltovky. Pri vhodne zvolenom oblečení je šiltovka len akousi čerešničkou na torte. Vďaka šiltovke nebudete viac prehliadnuteľní.

Šiltovky už dávno nepatria len k športu

Ak ste si mysleli, že šiltovky patria len k športovým aktivitám, mýlite sa. Na dnešnom trhu môžete nájsť šiltovky „športového výzoru“ s ohnutým šiltom, ale je zvykom, že sa všelijako trbliecu alebo majú našité obrovské množstvo filtrov. Dokážu pôsobiť vznešene a nežne zároveň.

 

Štýlová pánska šiltovka
 šiltovkašiltovka

Šiltovky pre mužov

Do kategórie šiltoviek pre mužov, radíme predovšetkým tri typy šiltoviek:

  • Snapback
  • Strapback
  • Fitted

 

Štýlová pánska šiltovka
 šiltovkašiltovka

Snapback – je klasická šiltovka, po ktorej siaha väčšina mladých ľudí. Je univerzálna, pretože si jej veľkosť dokáže sami nastaviť vzadu na pásiku. Hodí sa nielen na výlety do prírody. V spojení s teniskami idú ruka v ruke ako super outfit do mesta.

šiltovka

Strapback – na tejto šiltovke takisto môžete nastaviť jej veľkosť podľa seba a to za pomoci pracky vzadu. Hodí sa skoro na všetky príležitosti, podobne ako Snapback.

Fitted – Tento typ šiltovky je nenastaviteľný, preto ju musíte kupovať presne podľa obvodu svojej hlavy.

Ste milovníkom šiltoviek alebo ste typ, ktorý nemá doma žiadny ten kúsok? Dajte nám o tom vedieť v komentári!