Rate this post

Každá žena má občas problém nájsť si obľúbený kúsok oblečenia v dámskom šatníku. Kým iné majú perfektne usporiadaný šatník, iné majú všetky police preplnené a majú problém sa vyznať v tom, čo kde majú.

Ak si chcete usporiadať dámsky šatník, ponúkame vám šikovné tipy a triky.

Rozdelenie podľa sezón

V prvom rade si oblečenie rozdeľte podľa sezón. Vždy oblečenie neaktuálnej sezóny ukladajte do najvrchnejších políc šatníkovej skrine. Takto budete mať dostatok miesta na všetky potrebné kúsky oblečenia aktuálnej sezóny.

Vždy ukladajte konkrétny typ oblečenia na jednu kôpku. Elegantné šaty, blúzky, sukne a iné krčivé oblečenie ale odporúčame dávať do časti na vešanie. Vyhnete sa jeho poškodeniu a oblečenie tak bude pripravené okamžite.

Nohavice spolu

Nohavice a rifle sú univerzálne kúsky oblečenia, ktoré nosíme počas celého roka. Odporúčame vám mať ich v dostupných policiach, aby ste nemuseli hľadať obľúbené džínsy, či nohavice v celom šatníku. Džínsy a nohavice dávajte na jednu kopu. Legíny, kulotky, či napríklad kraťasy majte spolu na jednej kôpke.

Usporiadajte podľa farby

Samozrejme, toto nie je nutné, avšak najmä v časti na vešanie takéto niečo oceníte. Zorientujete sa rýchlo a keď budete potrebovať nájsť konkrétne dámske oblečenie, nemusíte sa prehrabávať a zbytočne tak krčiť oblečenie, ktoré máte zavesené v časti na vešanie.

Vždy začínajte svetlejšími odtieňmi a potom končite tými najtmavšími.

Ak si chcete šikovne usporiadať dámsky šatník, odporúčame vám držať sa týchto rád. Uvidíte, že nebudete mať problém nájsť si obľúbené oblečenie. Nezabúdajte na to, že ak máte v šatníku oblečenie, ktoré ste počas sezóny nemali, nemá zmysel ho tam držať a treba ho posunúť ďalej trebárs kamarátke, sestre, či predať cez internetový bazár.

Zdroj obrázka:

Autor: Alxcrs / Shutterstock.com