5 (100%) 1 vote

Nepodceňujte správny výber podlahy do vašej garáže

 

Garáž je v rodinnom dome miestom, ktoré by malo byť rozhodne bezpečné ale aj funkčné. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký dôležitý je práve výber podlahy do garáže? Škvrny po oleji, stopy po pneumatikách a množstvo iných látok. Aj tomuto musí denne odolávať. Ako by mala funkčná podlaha do garáže vyzerať?

 

Možností je viac. Môžete podlahu vyliať kvalitnejším betónom s poterom. Môžete položiť keramickú podlahu, alebo môžete položiť odolnú PVC podlahu. Dnes si bližšie predstavíme tretiu menovanú.

 

Odolné PVC podlahy majú svoje výhody 

 

Sú vysoko odolné voči zaťaženiu, sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach a ich inštalácia nie je vôbec náročná, čo iste ocení každý aktívny domáci kutil. Povrch takejto podlahy je štruktúrovaný a takto máte istotu, že bude protišmykový. Medzi veľmi dôležité kritérium pri výbere podlahy patrí aj údržba a tá je v tomto prípade jednoduchá. Úplne vám postačí metla alebo mop. Ak sa vám náhodou takáto dlaždica poškodí, bez problémov ju dokážete vymeniť. Dlaždice majú výborné tesnenie a nedostane sa pod nich žiadna tekutina. Ak by sa to ale stalo, nebude to žiaden problém. Dlaždice totiž dýchajú a voda sa jednoducho odparí. Ďalej sú odolné voči kyselinám a chemikáliám.

Nepodceňujte správny výber podlahy do vašej garáže

Aj v prípade PVC poznáme nevýhody

 

PVC podlahy neodporúčame používať do exteriéru. Vo vonkajšom prostredí by sa mohli totiž poškodiť alebo zmeniť. Aj napriek tomu je PVC podlaha moderné a inovatívne riešenie pre všetkých, ktorí si potrpia na kvalitné povrchy.

 

Medzi PVC povrchmi je z čoho vyberať

 

Mincový povrch

Tento PVC povrch má veľmi dobrú životnosť a od ostatných sa líši najmä svojim dizajnovým prevedeným. Už názov prezrádza, že je takáto dlážka vyrobená s malými „mincami“, ktoré dopomáhajú tomu, že je protišmyková.

 

Diamantový povrch

Povrch, ktorý vám zabezpečí pohodlie a jednoduchú aplikáciu. Rovnako, ako mincový povrch, aj tento disponuje vlastnosťami, ktoré sú pre všetky PVC povrchy rovnaké. Ľahko sa udržiava, má skvelú životnosť a líši sa len navrhnutým dizajnom.

 

Hladký povrch

Dlaždice je možné položiť na akýkoľvek povrch a tento hladký je vhodný pre všetkých, ktorý túžia po čistej, jednoduchej, no zároveň odolnej podlahe. Zárukou spokojnosti je práve skvelá životnosť, čo je v tomto prípade vyše 20 rokov.

Nepodceňujte správny výber podlahy do vašej garáže 

Ak stavíte na gumovú podlahu, poteší vás najmä cena

 

Nízka cena a jednoduché použitie, takto by sme mohli gumené rohože charakterizovať. Medzi povrchmi, nielen do garáži, ale aj iných priestorov, sú stále veľmi obľúbené. A nie je sa čomu čudovať. Zrolovanú gumenú podlahu, ktorá má svoje presné rozmery, len jednoducho rozprestriete a nový povrch v garáži máte hotový! Jej životnosť je ale nízka. Na rozdiel od PVC podláh, tieto gumené nevydržia väčšiu záťaž a zvyknú sa deformovať.

 

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek z povrchov, nezabúdajte, že výber vhodnej podlahy do vašej garáže je veľmi dôležitý. Kvalitný povrch, to je odolná a zároveň jednoducho udržiavaná podlaha. Takto ju budete môcť naplno a bez starostí využívať aj niekoľko rokov.

 

 

Zdroj: www.odolnepodlahy.sk, www.akostavat.com, pixabay.com