Rate this post

Najlepšie mobily – potrebujete si kúpiť nový mobilný telefón, ale neviete ako? Ani sa nečudujeme – na dnešnom trhu je dostupné neuveriteľné množstvo mobilných telefónov. Stačí si len vybrať. Lenže ako si vybrať správne, keď dnešné mobily majú už kvantum nových a moderných funkcií? Kým niektorí tradiční klasici siahajú po mobiloch tlačidlových, už malé deti túžia po dotykových telefónoch. V článku nižšie sa však zameriame na dotykové mobilné telefóny a ponúkneme pár rád, ako postupovať pri kúpe toho nového.

mobil

Dotykový telefón a jeho parametre

Najlepšie mobily –kým tlačidlové telefóny mali len zopár funkcií, náznak fotoaparátu a pod., dotykové hračky by mali spĺňať niekoľko dôležitých parametrov. Pri kúpe nového mobilného telefónu by ste teda mali dbať na:

  • Operačný systém
  • Fotoaparát a kamera
  • Displej
  • Pamäť telefónu
  • Procesor

 

Najlepšie mobilné telefóny

Na prvý pohľad veci samozrejmé, no prečítajte si o nich niečo viac, aby ste neminuli peniaze zbytočne

Operačný systém mobilného telefónu – poznáme tri základné druhy operačných systémov a sú to Windows, iOS a Android V poslednej dobe sú však najviac používanými Android v bežných značkách telefónov ako Huawei, Lenovo, Sony atď, zatiaľ čo iOS, je zabudovaný v iPhonoch.

Fotoaparát – väčšina moderných telefónov má prednú aj zadnú kameru. Kým predná kamera telefónu bola spočiatku vyrábaná ako webkamera, v súčasnosti sa však častejšie využíva na fotografovanie, na selfie a podobne. Kvalitné fotoaparáty sú súčasťou nejedného dotykového telefónu.

mobil

Displej – veľkosť displeja závisí najmä od toho, aký veľký telefón hľadáte. Najčastejšie si ľudia kupujú smartfóny s veľkosťou uhlopriečky 4“, nájdete však aj väčšie. Výber závisí len od Vás.

Pamäť telefónu – je vhodné, aby telefón mal svoju vlastnú vnútornú pamäť čo najväčšiu. Pri mobiloch s Androidom nie je problém dokúpiť pamäťovú kartu, iPhony však túto možnosť nemajú.

Procesor – väčšinou poznáme 1 – 8 jadrové procesory

Získal si aj Vás dotykový telefón alebo ostávate verný klasickým tlačidlovým mobilným telefónom? Dajte nám o tom vedieť v komentári!

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.