Rate this post

Tak ako má naše oblečenie svoje miesto v šatníkoch, skriniach, či komodách aj doplnky, ktoré patria k našim outfitom, potrebujú miesto, kde si ich môžete po príchode domov odložiť. Nechcete predsa, aby sa len tak povaľovali a sadal na ne prach, prípadne boli vystavené náhodnému poškodeniu.

Drahé šperky si zaslúžia svoje miesto

Preto každá dáma, ktorá má záľubu v šperkoch, ocení peknú drevenú šperkovnicu. S ňou totižto získa priestor pre všetky svoje luxusné šperky s drahými kameňmi, kde ich bude môcť vždy po príchode domov bezpečne odložiť. A na druhý deň ich tam pekne pohromade nájde.

Nebudete tak musieť každú chvíľu svoje vzácne šperky čistiť ako v prípade, že by u vás doma zapadali prachom. Rovnako tak nebudete v rannom zhone pri chystaní sa do práce rozmýšľať, kde ste si večer odložila náušnice, či prstene.

Vedeli ste inak, že kedysi dávno boli šperkovnice oveľa viac zabezpečené? Bolo to v časoch, keď zabezpečenie samotných príbytkov nebolo také bežné a tým pádom museli ochrannú funkciu pre rodinné klenoty a iné vzácnosti spĺňať práve šperkovnice.

Hodinky si uschováte, či dokonca sa vám natiahnu

Nielen pre šperky je však dobré mať odkladací priestor. Platí to aj pre hodinky. A týka sa to tak dámskych ako aj pánskych. Tie je totižto taktiež dobré skladovať v praktickej krabičke na hodinky, či v prípade, že je vaša zbierka hodiniek rozsiahlejšia, vo väčšej kazete.

Nemusí to však byť len o potrebe odkladacieho priestoru, či ochrane pred prachom. V prípade, že vlastníte manuálne mechanické hodinky, či automatické, ktoré nenosíte denne, hodí sa vám takzvaný naťahovač hodiniek, ktorý sa postará o to, že nebudete musieť predtým, ako vyrazíte z domu, hodinky nastavovať. Tým pádom „odstránite“ túto (pre niekoho) nevýhodu mechanických hodiniek.

Zdroj obrázka:

Autor: Isoshott / Shutterstock.com