5 (100%) 1 vote

Kúpou septika vyriešite problémy s napojením na kanalizačný systém

 

Vo viacerých častiach našej republiky nie je stále zavedená kanalizácia. Väčšinou sa jedná o malé obce v horských oblastiach, kde sú ľudia zvyknutý na vlastné žumpy, že im neprítomnosť kanalizácie nerobí žiadne starosti.

Ak ale nie ste napojený na kanalizáciu a ste odkázaný na vlastnú žumpu, odporúčame vám kúpu dvojkomorovej žumpy.

 

Prečo práve dvojkomorovú žumpu, resp. septik?

 

Skladajú sa z dvoch komôr, ktoré im umožňujú čistiť odpadové vody v rámci ich konštrukcie. Na dne prvej komory sa usadzuje kal, pričom na vrchu nájdeme tekutú zložku odpadových vôd. V druhej komore nájdete na dne jemné čiastočky a na vrchu sa nachádza voda zbavená veľkej časti kalu a pevných čiastočiek.

Kúpou septika vyriešite problémy s napojením na kanalizačný systém

Septiky sú bezúdržbové čističky a nevyžadujú si žiadne prevzdušnenie.

Prednedávnom sa hovorilo o tom, že vo veľkej časti Kysúc chýba kanalizácia. Hovorilo sa najmä o meste Krásno nad Kysucou, kde boli ľudia odkázaní na zabezpečenie si vlastných žúmp. Ak práve v tomto meste, resp. v jeho okolí staviate dom, odporúčame vám nájsť si dobrého predajcu žúmp v Čadci, v Kysuckom Novom Meste alebo priamo v Krásne nad Kysucou.

Vlastné žumpy aj v Bratislave

Ak staviate priamo v Bratislave, poprípade v jej satelitoch, určite vás možnosť zabezpečenia si vlastnej kvalitnej dvojkomorovej žumpy poteší. Môžete si vybrať kvalitné žumpy v Bratislave. Práve v tomto meste určite nebudete mať problém nájsť si dobrého predávajúceho kvalitných dvojkomorových žúmp.

Kúpou septika vyriešite problémy s napojením na kanalizačný systém

Ak vám záleží na životnom prostredí a nemáte prípojku na kanalizáciu, práve septik je pre vás ten najvhodnejší spôsob riešenia odpadových vôd. Čistíte životné prostredie a nemáte žiadne starosti s vyvážaním splaškov.

Predtým, ako sa ale rozhodnete objednať si takúto žumpu, vykopte si dostatočne hlbokú jamu, do ktorej vám za pomoci hydraulickej ruky bude vložený váš nový septik.