5 (100%) 1 vote

Krásny a zdravý chrup dosiahnete len správnou starostlivosťou

 

Mať krásny a zdravý chrup je snom mnohých ľudí. Návšteva zubárov je však povinnosť, ktorú by sme nemali zanedbávať. Aj keď dostať sa k dobrým zubárom, ktorí nás finančne nezruinujú, môže byť pomerne náročné.

Ak chcete mať krásny a zdravý chrup, starajte sa o svoje zuby ako o to najvzácnejšie, čo máte.

Čistenie medzizubných priestorov

 

V prvom rade je potrebné čistiť medzizubné priestory. Odporúčame vám nosiť so sebou vždy medzizubné kefky, zubné nite a samozrejme aj zubné kefky s pastami. Práve čistenie medzizubných priestorov dokáže zabrániť znehodnoteniu (úbytku) ďasien, ktoré neskôr môžu ohroziť predovšetkým kvalitu zubov. Keď sú ďasná podráždené a zmenšujú sa, začína aj nepríjemné krvácanie.

Odstraňujte preto z medzizubných priestorov zvyšky potravín a kazivosť vašich zubov bude klesať.

Dôkladné odstraňovanie zubného plaku a kameňa

 

Zubný plak sa tvorí na zuboch vždy a neprestane ani vtedy, ak budete pravidelne používať dobré bieliace pásiky. Dôkladné odstraňovanie plaku odstránite ale správnym čistením zubov. Naštudujte si spôsob čistenia, ale najlepšie bude, ak navštívite dentálnu hygienu a budete na ňu pravidelne chodiť. Pomôcť si ale môžete aj dobrými bieliacimi pásikmi.

Správna hygiena, čiže čistenie zubov zabráni vzniku kameňa a negatívnemu vplyvu zubného plaku na zuby.

Jednozväzkové kefky

 

Veľkým problémom viacerých ľudí je to, že si zadné stoličky, ku ktorým je náročnejší prístup, nevedia dôkladne vyčistiť. Nezabúdajme však, že zuby múdrosti, ak nezavadzajú iným zubom, sú pre nás veľmi dôležité a mali by sme ich mať zdravé.

Na ich čistenie vám preto odporúčame kupovať jednozväzkové kefky. Predné zuby si vyčistíte, resp. vybielite aj novými bieliacimi pásikmi.

Krásny a zdravý chrup dosiahnete len správnou starostlivosťou. Nebojte sa investovať do kvalitnej kefky, pasty, či medzizubných kefiek. Ak túžite po žiarivo bielych zuboch, kúpte si bieliace pásiky.