5 (100%) 3 votes

Investujte do kvalitnej slovenskej drevenej podlahy a máte istotu, že podlaha vám vydrží dlhé roky

 

Ak plánujete v blízkej dobe kompletnú výmenu starej škaredej podlahy za novú, máme pre vás skvelý tip, kde hľadať kvalitné podlahy, ktoré vám vydržia niekoľko desaťročí a tým aj poslúžia vašim deťom a vnúčatám.

 

Slovenské ly

 

Väčšina z nás chodí nakupovať nielen nové podlahy, ale aj nábytok do Poľska za účelom úspory. Poľský nábytok a podlahy sú síce oveľa lacnejšie, musíte ale počítať s tým, že vám nevydržia tak dlho, ako nábytok a podlahy vyrobené výhradne len na Slovensku.

Investujte do kvalitnej slovenskej drevenej podlahy

Ak sa rozhodnete investovať do kvalitnej drevenej podlahy, určite sa sústreďujte na slovenské píly – malých výrobcov nábytku, podláh a drevených obkladov stien, ktorí sa zameriavajú na predaj modernej perodrážky. Podlaha, ale aj obklad vo vzore perodrážky vám výrazne uľahčí inštaláciu jednotlivých častí podlahy a obkladu. Každý jeden kúsok bude perfektne zapadať do toho druhého. Každý jeden kúsok bude mať drážky.

 

Pekná dlážkovica

 

Najkvalitnejšia dlážkovica, akú vám dokážu na mieru vyrobiť len v slovenských pílach a ešte k tomu z kvalitného slovenského dreva, vám v Poľsku a ani v lacných poľských nábytkárskych domoch nepredajú. Je zbytočné špekulovať. Radšej investujte do kvality, ktorá vám vydrží niekoľko desaťročí a stále bude vyzerať ako nová. Výhodou slovenských drevených podláh je práve to, že na ich výrobu sa používa výhradne len drevo zo slovenských lesov. Vyrába sa z kvalitného a hlavne zdravého dreva, takže sa nemusíte báť deštrukcii jednotlivých kúskov podlahy.

Táto podlaha je kvalitná, trváca, pevná a odolná voči hnilobe, čo oceníte najmä na chalupe v blízkosti lesa a vodnej plochy, kde je vyššia vlhkosť.

Investujte do kvalitnej slovenskej drevenej podlahy

Výška podlahovej krytiny

 

Pri pokladaní kvalitnej podlahy myslite aj na to, že s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť investovať do nových interiérových dverí. Záleží aj od toho, akej hrúbky bude podlaha a z akého dreva si dáte vyrobiť podlahu.

 

Investujte do kvalitnej drevenej podlahy a uvidíte, že táto investícia bude stáť za to. Určite lepšie, ako by ste mali každých päť rokov meniť nekvalitné podlahy vo všetkých miestnostiach. Zožralo by vám to nielen veľa času, ale aj peňazí.