Rate this post

Notebook je neodmysliteľnou súčasťou fungovania nejedného z nás. Je prenosným a pomerne ľahkým spoločníkom na cesty. Ľudia si ho so sebou nosia do práce (najmä ak pracujú v kancelárii), do školy a podobne. V škole je neraz veľmi využiteľným a to nielen na vypracovávanie písomných zadaní, seminárnych prác, ale ja na zapisovanie hovoreného slova na prednáškach. U ľudí si obľubu našiel aj ako spoločník na dlhé chvíle nielen doma, ale aj pri posedení s priateľmi. Ako však vybrať ten správny, aby ste jeho najrôznejšie funkcie využili v čo najväčšej miere.

notebook

Pri výbere notebooku zdajte na to, na čo ho budete predovšetkým používať

Najlepšie notebooky – ak zrazu stojíte pred kúpu notebooku a neviete si s tým dať rady (ani sa nečudujeme, pretože na trhu je už neuveriteľné množstvo druhov a typov notebookov), zamyslite sa predovšetkým nad tým, na čo notebook potrebujete. Napríklad, či ho budete používať predovšetkým v kancelárii alebo ho potrebujete len na občasné používanie na doma a podobne.

Najlepšie notebooky

Na trhu máme množstvo značiek vyrábajúcich notebooky

Ťažko povedať, ktorá značka notebookov je tou najpredávanejšou. Niekomu na značke veľmi nezáleží a dbá najmä na cenu notebooku. Medzi známe značky notebookov na našom trhu zaraďujeme aj tieto (najlepšie notebooky):

  • notebooky Lenovo
  • notebooky HP
  • notebooky Dell
  • notebooky Apple
  • notebooky Acer
  • notebooky Asus

Aké sú výhody notebookov?

Medzi základné výhody patrí ich pomerne nízka cena (samozrejme nájdete aj drahšie kúsky), potom sú to jeho rozmery a hmotnosť (ľahko sa prenáša), rovnako ako to, že máte na výber z viacerých operačných systémov (Windows 7, Windows 10 atď) a tiež to, že notebook vydrží pomerne dlho nabitý. Ba čo viac, dokáže „prežiť“ aj menšie otrasy alebo pády z nie veľkej výšky.

notebook

Nevýhody notebookov

Radíme tu najmä menšie rozlíšenie monitoru. Pre niektorých ľudí je nevýhodou aj klávesnica, ale v tomto prípade ide o silu zvyku.

Notebook akej značky ste si naposledy kúpili? Aká je Vaša skúsenosť? Dajte nám o tom vedieť v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.