5 (100%) 1 vote

Čoho sa musíte držať, aby bol váš pes zdravý?

 

Mať doma psíka je veľká zodpovednosť. Práve v tomto predvianočnom období si však niektorí ľudia neuvedomujú, že kúpa psíka ako vianočného darčeka nie je práve najrozumnejším riešením. Psík je ako malé dieťa, ktoré je potrebné mať neustále pod dozorom.

Ak ale máte doma psíka, čoho sa musíte držať, aby bol váš pes zdravý?

Pravidelné prechádzky a výbeh

 

Tí, ktorí žijú v bytoch a majú psíkov, si bez venčenia a prechádzok nevedia predstaviť deň. Predtým, ako si kúpite psíka na byt, musíte vedieť, či rodinní príslušníci budú ochotní chodiť so psíkom na pravidelné prechádzky a venčenie. Psíkovia, ktorí sú na záhrade a majú vlastný veľký výbeh, nemusia chodievať mimo dvora, avšak môžu.

Ak si plánujete kúpiť psíka, zvážte aj výber plemena. Ak ste aktívny turista, vyberte si takého psíka, ktorý s vami zvládne absolvovať takéto túry. Ak nešportujete, vyberte si tzv. bytového psa, ktorého budete mať vo vnútri.

Pravidelné prechádzky sú pre každého psíka potrebné. Pes potrebuje pohyb, najmä tie plemená, ktoré sú na to „stavané“. Nezabúdajte si však na prechádzky brávať aj nejaké jedlo a vodu pre psa. Z jedla odporúčame skôr menšie konzervy pre psov, ktoré vložíte aj do batoha a nebudú vám zavadzať.

Dobré krmivo

 

Aby bol váš pes zdravý, nezabúdajte kupovať kvalitné krmivo. Musí obsahovať zdraviu prospešné látky a vitamíny, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie vášho štvornohého miláčika. Krmivo pre psov by malo byť vyrobené z prírodných surovín, bez pridaných umelých konzervačných látok a farbív, ktoré negatívne vplývajú na tráviace ústrojenstvo zvieraťa.

Uprednostňujte prémiové značky dobrého krmiva.

Čoho sa musíte držať, aby bol váš pes zdravý?

Váš pes si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť, preto okrem prechádzok, výbehu a dobrého krmiva investujte do kvalitných hračiek pre psov, ktoré neohrozujú zdravie zubov a neobsahujú žiadne malé kúsky, ktoré by zviera mohlo prehltnúť.