5 (100%) 1 vote

Každá firma potrebuje mať pre svoje podnikanie okrem vlastných kancelárskych priestorov a výrobných hál aj skladové priestory. Aby však zdravie zamestnancov v sklade nebolo ohrozené, podnikatelia by už od začiatku svojho podnikania nemali podceniť výber vybavenia skladov.

Čo by malo byť povinnou súčasťou skladových priestorov?

Vysokozdvižný vozík

Manipulácia s atypickými bremenami, predmetmi, či materiálom sa nedá realizovať bez dobrého vysokozdvižného vozíka. Súčasťou skladu by preto mal byť dobrý vysokozdvižný vozík, ktorý spĺňa všetky bezpečnostné parametre a dokáže preniesť bezpečne materiál, či tovar z miesta na miesto, a to bez akéhokoľvek rizika poškodenia.

Odporúča sa mať v sklade čelný elektrický vysokozdvižný vozík, ktorý vám zaručí jednoduchú manipuláciu s tovarom a samozrejme aj jednoduché ovládanie, ktoré je tak isto veľmi dôležité. Vozíky v sklade by mali mať všetky automatickú parkovaciu brzdu vrátane asistenta rozbehu do kopca a mali by vedieť zabezpečiť automatické zníženie rýchlosti v zákrutách.

 

Paletový vozík

Potreba prenášať veľké palety, ktoré nie je inak možné prenášať, núti podnikateľov zakúpiť aj nové paletové vozíky. Kvalitný paletový vozík vám výrazne zjednoduší manipuláciu s paletami v skladových priestoroch. Máte možnosť vybrať si medzi ručným a elektrickým paletovým vozíkom. Záleží od toho, čo vám bude viac vyhovovať.

Okrem vysokozdvižných vozíkov a paletových vozíkov je potrebné, aby súčasťou skladových priestorov bolo úsporné a zároveň kvalitné osvetlenie skladových priestorov. Takéto osvetlenie však nájdete jedine v ponuke moderných LED osvetlení skladových priestorov.

Ďalej je potrebné zabezpečiť ochranné pracovné pomôcky pre všetkých zamestnancov skladu, vrátane pracovných odevov a obuvi. Nič z toho by sa pri zariaďovaní skladu nemalo podceniť.

Zdroj obrázka:

Autor: Halfpoint / Shutterstock.com