Rate this post

Ak ste nikdy odretým nepočuli slovo “bombera” môžete si pod ním predstaviť istý typ vetrovky. Bombery nájdete v rôznych farbách a farebných kombináciách a to v tenšie na leto, ale aj hrubšie na jeseň či zimu. Bombera je kúskom oblečenia, ktorý sa hodí takmer ku všetkému. Ak tento módny kúsok doma ešte nemáte, hodiny odbili dvanásť na to aby ste si ho čím skôr zaobstarali!

Odkiaľ sa vlastne bombera vzala?

Ak ste niekedy počuli, že staré veci sa vracajú do módy, výnimkou to nie je ani v tomto prípade. Ako sa pomaličky vracajú do módy nohavice so strihom “do zvona”, tak to je aj pri bomberách. Bombera je totiž letecká pánska bunda určená pilotom. Zaujímavé, však? Stačilo len to, aby ju módni návrhári trošku vylepšili a rýchlosťou svetla si získala srdce nejedného človeka. Bomberu nosievali piloti najmä počas prvej svetovej vojny a záujem o ňu zo strany armády sa začal vytrácať koncom 80-tych rokov.

bombera

Bombera pre mužov aj ženy

Je univerzálnym doplnkom a preto po nej siahajú ako muži, tak aj ženy. Módni návrhári jej strih nemenili, zamerali sa len na využitie rôznych druhov látok a farieb.

Štýlová pánska bombera
 

Preto si cestu našla aj do ženského šatníka – je dostupná v najrôznejších farbách a zladiť si ju teda môžete s čímkoľvek len chcete. Ak si myslíte že k šatám sa určite nehodí – omyl! Hodí, ale len k športovým. Je vynikajúcim doplnok a dokáže dostatočne zahriať počas letných večerov.

Štýlová dámska bombera

Univerzálnosť bombery

Ak siahate po formálnom outfite, väčšinou si navrch zoberie koženku. Skúste svoj outfit trošku pozmeniť a navrch si vezmite bomberu. Budete šik, štýloví a neprehliadnuteľní! Ak však dnes gala oblečenie nechávate stranou a chcete sa nahodiť do oblečenie športového – nezabudnite na tento kúsok. Dokonale rozžiari postavu a vy budete IN!

bombera

Hodí sa takmer všetkým typom postavám, no je vhodné najmä pre ženy s krátkymi nohami a dlhším trupom. Tieto ženušky by z tohto typu oblečenia mali mať minimálne zopár kúskov a to v rôznych farbách. Tenisky, bombera a šiltovka sú “veci”, ktoré v šatníku jednoducho musíte mať!