5 (100%) 1 vote

Ako si rozmiestniť nábytok v obývačke, aby všetko malo svoj priestor?

 

Obývačka je miestnosť, kde trávime takmer všetok voľný čas. Pozeráme televízor, sme na počítači, stretávame sa s ostatnými rodinnými príslušníkmi a prijímame v nich návštevy. Ak ale plánujete kompletnú rekonštrukciu tejto miestnosti, ako rozmiestniť nábytok, aby malo všetko svoj priestor?

Ako si rozmiestniť nábytok v obývačke, aby všetko malo svoj priestor?

Ako prvú umiestňujte sedačku

 

Ak máte prázdnu miestnosť, ako prvú umiestňujte sedačku. Najdôležitejšia súčasť obývačky musí mať dostatok miesta, preto ak náhodou plánujete kúpiť nové sedačky do obývačiek, vždy si kupujte ako prvé práve sedačky. Na základe rozmerov sedačiek budete môcť vyberať ďalší nábytok.

Obývacia stena + konferenčný stolík

 

Keď už budete mať umiestnenú sedaciu súpravu, následne umiestňujte do obývačky novú obývaciu stenu. Sedacie súpravy by mali byť umiestňované na tú stranu, aby tým, ktorí budú sedieť na sedacej súprave, nesvietilo slnko do tvárí. Oproti sedacím súpravám by mali byť umiestnené obývacie steny. Odporúčame vám na ľavú stranu dávať vysoké presklenné skrinky, ktoré sú súčasťou snáď všetkých obývacích stien. V strede nesmie chýbať skrinka pod televízor a napravo by mala byť menšia skrinka, ktorej časť bude určená na knihy a časť na sklenené poháre.

Samostatná knižnica

 

Ak plánujete dávať do obývačky aj stôl s počítačom/ notebookom, odporúčame vám vedľa obývacej steny umiestniť samostatnú knižnicu. Takto opticky vytvoríte ďalšiu miestnosť bez toho, aby ste museli robiť murovanú priečku. Knižnicu navyše využijete nielen na knihy, ale aj rôzne iné dekorácie – sošky, vázy a podobne.

Ako si rozmiestniť nábytok v obývačke, aby všetko malo svoj priestor?

Sedačku nedávajte úplne k stene

Čo sa týka kvalitnej sedacej súpravy, umiestňujte ju pár centimetrov od steny. Priestor sa sedacou súpravou budete môcť pohodlne čistiť bez toho, aby ste museli sedačku odsúvať.

Pod konferenčný stolík k sedacej súprave nezabúdajte umiestniť kvalitný protišmykový koberec.

Pre milovníkov kvalitného alkoholu odporúčame vedľa obývacej steny, resp. vedľa sedacej súpravy umiestniť barovú skrinku.