Rate this post

Ako sa vyhnúť chybám pri zakladaní spoločnosti?

Zakladanie spoločnosti patrí k náročnejším činnostiam a tí, ktorí nemajú skúsenosti s podnikaním, s podnikateľským prostredím, nevedia ako správne postupovať. Pre začínajúcich podnikateľov je to najmä psychické vypätie a obavy z toho, či všetko vybavia dobre a na nič nezabudnú. Vzhľadom na to, že na úradoch vládne byrokracia, je ťažké vybavovať potrebné dokumenty pre založenie firmy bez stresu. Ako sa vyhnúť chybám pri zakladaní spoločnosti?

Ako sa vyhnúť chybám pri zakladaní spoločnosti?

Zverte sa do rúk firmám, ktoré zakladajú firmy začínajúcim podnikateľom

 

Ak sa chcete vyhnúť chybám pri zakladaní spoločnosti, zverte sa do rúk firiem, ktoré zakladajú firmy takým, ako ste vy. Začínajúci podnikateľ sa nevyzná v legislatíve a nevie, ako postupovať pri zakladaní spoločnosti. Externé firmy, ktoré sa špecializujú na zakladanie spoločností neskúseným začínajúcim podnikateľom, ponúkajú za výhodné ceny nielen odborné poradenstvo, ale aj samotné založenie spoločnosti. Začínajúci podnikateľ tak bude mať istotu, že všetko prebehne dobre bez zbytočných chýb, ktoré by ich mohli stáť peniaze, ale i čas. Zakladanie spoločnosti v rámci celej SR vám pomôže čím skôr sa dostať na podnikateľský trh. V cene založenia firmy (konkrétne s.r.o.) je aj zápis do Obchodného registra!

Živnosť alebo s.r.o.?

 

Skôr, ako sa rozhodnete, či vstúpite na podnikateľský trh, musíte mať ujasnené, či uprednostníte živnosť alebo s.r.o. Každé má svoje výhody a nevýhody. Je len na vás, akú formu podnikania si zvolíte. Všetko záleží aj od toho, v čom chcete podnikať.

Ako sa vyhnúť chybám pri zakladaní spoločnosti?

Ak sa rozhodnete pre živnosť, počítajte s tým, že živnostníci ručia za záväzky celým svojim majetkom. Čo sa týka účtovnej evidencie, podnikateľovi je umožnené vybrať si akú formu vedenia účtovníctva si vyberie. Živnostníci majú právo na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane pri podávaní daňového priznania za predošlé obdobie.

Pri s.r.o. však spoločníci ručia len do výšky nesplateného vkladu. Spoločnosť má vyššiu daň z príjmov ako živnostníci.